[Spacer] custom-final [Spacer]
Subscribe with your email address to receive the first products and the latest information from the habit of lust

E pasigurt per seks anal

Mesazh nga:  e pasigurt per seks anal

I dashur zakoniiepshit.com,

Bashkëshorti im ka kohë që shpreh dëshirën për të eksperimentuar me seksin anal. Unë një herë kam patur një eksepriencë të keqe dhe të dhimbshme dhe nuk mundem të relaksohem dhe të bie në paqe me këte ide. E di që ai vërtet e dëshiron një gjë te tillë dhe dua ta kënaq. kam parë produkte që mund të përdoren për ta bërë këtë ekseperience me pak të dhimbshme por ju lutem mund të më rekomandoni se cfarë?

Faleminderit

e pasigurt per seks anal

E dashur e pasigurt per seks anal,

Faleminderit per pyetjen. Shume njerez e konsiderojne seksin anal ne nje pike ne jeten e tyre dhe ne ju duartrokasim per kerkesen e informacionit per tu pergatitur paraprakisht.

Jo cdo eksepience seksuale anale eshte e pakendeshme, ju duhen vetem pak informacione  perpara se ta provonit perseri. Carja ndodh shpesh gjate penetrimit anal keshtu qe duhet te mesoheni sesi te relaksoni ata muskuj. Anusi nuk prodhon lubrifikim natyral keshtu qe rregulli gjeneral persa i perket lubrifikimit dhe seksit anal eshte perdorni shume lubrifikant edhe pse mendoni qe munt te jete mjaft shtoni perseri. Perdorni nje lubrifikant me baze silikoni si Pure Pleasure i cili ju ndihmon te shmangni carjen dhe rrisin reahtine. Merini gjerat me ngadale duke eksperimentuar dhe penetrimin e gishtit te partnerit tuaj perpara penetrimit me penis. Perseri perdorni shume lubrifikant si dhe nje krem mpires te quajtur Bootty Ease. Partneri juaj duhet te perdore nje prezervativ per gishtin e tij per te mbrojtur veten ndaj infeksioneve ne rast se ka  ndonje carje gjithashtu ju mbron dhe ju nga nje ekspozim i tille. Edhe pse mund te perdorni keto hapa ju duhet te ndjeheni rehat dhe e relaksuar. Ne rast se keni dhimbje duhet ta nderprisni dhe te siguroheni qe po perdorni lubrifikimin e duhur dhe lereni trupin tuaj te relaksohet mjaftueshem. Asnjehere mos harroni eshte e preferueshme te perdoret prezervativ kur eksperimentohet seski anal per te shmangur transferimin e bakterieve nga anusi ne vagine.  Nese filloni me seks anal dhe doni te vazhdoni me penetrim vaginal hiqeni prezervativin e perdorur, perpara se partneri te jete brenda jush. Rregull i njejte perdoret edhe gjate luajtjes me lodra sic eshte Little Gem. Mendojme qe eshte e mbrekullueshme qe ju dhe partneri arrini te komunikoni hapur dhe te shprehni interesat tuaj lireshem persa i perket seksit anal dhe qe keni nje mendje te hapur per te kerkuar informacion dhe provuar gjera te reja. Shpresojme qe tj’u kemi dhene nje informacion te vlefshem. Pac fat dhe shijoje

Sinqerisht

zakoniiepshit.com

share
123
1 Response
  • Ajet
    22/03/2017

    Desha edhe une te shpjegoja per nevojat e mija. Jam ne moshe 59 vjec dhe beje jete te regullt familjare dhe seksuale. Problemin nuk e kam vete por e kam me bashkeshorten e cila te gjithe procesin seksual e ben si detyrim ndaj mbajtjes se familjes dhe ndaj meje por jo si kenaqesi te sajen. Mundohem shume ta bej i qete pa dhune me ledhatime por jam vetem i njeanshem. Bej normalisht nje dit po e nje dit jo. Nuk edi cfare me sugjeroni per bashkeshorten e kam 56 vjec. Arsye tjeter eshte sepse ka hequr mitren. Kenaqesia seksuale e saje per te thene te verteten eshte zero. Ndihem keq por dhe i pergjegjshem. Nuk dua qe te dal nga familja. Ju faleminderit.

What do you think?

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *